Katka na gauči

Řekli o mně

Na Kateřinu jsem se před časem obrátil s prosbou o pomoc při řešení komplexnějších problémů osobní povahy – při koučování jsme společně problémy jednotlivě analyzovali. Kateřině se velice šikovně podařilo přijít na pravou podstatu a pomohla mi nalézt cesty a řešení, která mi dávají smysl. Katka je pozitivní a spolupráce s ní je velice příjemná a obohacující – proto ji jako koučku mohu jedině doporučit!

Honza
Specialista on-line marketingu

Konzultace s Katkou mi určitě pomohla vyhrabat se z letitého přešlapování na místě a najít jasnější cíle. Teď bude práce spíše na nich, ale máme směr, který jsem sama dlouho marně hledala. Podařilo se nám rozhlédnout se na životní křižovatce, na níž jsem se, mezi rodinou i několika profesemi, ocitla. Společně jsme nalezly záchytné body a nyní se mi všechno postupně skládá do mozaiky. Jde mi to vše sice zatím stále pomaleji, než jsem si představovala, ale vždy lepší malé, ale jistější kroky, než se někde utrhnout. Určitě jsem se aspoň odpíchla, to je asi nejdůležitější.

Vanda Kadeřábková Březinová
Koncertní pěvkyně a lektorka

Recipročně mi bylo nabídnuto psychologické sezení, kterému se říká koučink. Kdo byl někdy na terapii, může mít jakousi představu, jak to chodí, ale zapomeňte na ni. Při koučování se na hodinu dvě stáváte dokonalým, někým, kdo má dary, talenty či sny, jen o nich třeba neví nebo pochybuje a kouč vám pomůže k nim najít klíč.
Katce jsem nastínila nejasný záměr, proč  jsem vůbec přišla. Myslela jsem, že vezmeme položku po položce a podíváme se na ni ze všech stran. Chyba lávky. Za pomoci jejích trefných dotazů jsem se dostala na dřeň, k tomu jedinému a podstatnému, a pak už jen hodinu a půl společně hledaly řešení, jak mého snu dosáhnout. Sezení bylo velmi výživné a velmi zábavné.
Nakoplo mě to a vyjasnilo se mi natolik, že už jsem během koučinku cítila velký příval energie a odvahy to i skutečně udělat.  Chvilkama jsem si připadala jako v dobách, kdy jsem vrcholově sportovala a trenér mě dokázal nabudit tak, že jsem ze sebe vydala to nejlepší, i když to zprvu vypadalo na prohraný zápas.
Jaké byly bezprostřední reálné kroky? Ačkoliv o tom nepadlo slovo, odhlásila jsem se ze sociálních sítí, abych neplýtvala časem a podala si přihlášku do výběrového řízení, zkrátka si dělám prostor pro naplnění svého snu. Uběhly dva tři týdny a cítím, že bych s velkou chutí ještě jednu dvě návštěvy absolvovala.

Soňa Paleta
Spisovatelka

Nemám ráda kouče.

Tedy ne, že by mi vadili jako lidé. Některé znám osobně a jsou fajn, dva se dokonce řadí mezi mé dlouholeté milé kamarády. Na nervy mi leze to řemeslo. Házím ho totiž do jednoho negativisticky naladěného pytle, ve kterém je společně s psychology, terapeuty a hlavně všemi těmi hesly Osobního rozvoje, Sebepoznávání, Motivace, Životní změny apod.

A přitom nemám žádnou nepříjemnou zkušenost. Jsem veskrze racionální, chytrá, vysokoškolsky vzdělaná ženská, která si prožila ledasco. Rozumím tomu, že naše doba má svá specifika a tlakuje lidi. Chápu, že smutný člověk dnes hůře hledá spřízněnou duši pro naslouchání a má malou možnost provětrat si hlavu a srovnat hodnoty třeba při práci v přírodě. Je mi proto jasné, že kouče a většinu dalšího obsahu onoho pytle potřebujeme, a mnohým z nás dokáží pomoci. Přesto se jim raději vyhýbám – něco uvnitř mi říká, že do mojí hlavy se nikdo cizí vrtat nebude.

Káču, bývalou spolužačku ze střední, jsem potkala po několika letech náhodou a zrovna ve chvíli, kdy by se má osobní situace dala diagnostikovat jako „zralá pro kouče“. Byl čas, byl důvod, pomohlo i ono alibi (jdu si přece popovídat s kamarádkou, a jestli si u toho trochu pokoučujeme, tak to nevadí), rozhodla jsem se to zkusit. Když něco nemám ráda, mnohdy mi pomůže, když to pořádně poznám.

Káča byla skvělá.

Z kamarádky se zasednutím do křesla stal profík a ten přechod byl absolutně přirozený a hladký. Velmi rychle jsem se zbavila obavy, že mi někdo bude vrtat do hlavy. Musela jsem si do ní vrtat jen já sama, a brzy mne to začalo bavit. Katka byla vlastně jakýmsi průvodcem tohoto procesu. Zasahovala minimálně, když bylo potřeba, podala jen pomocnou ruku a poskytla návod, jak bych mohla v té self operaci mozkových pochodů pokračovat. Všechny dílčí akce ale byly pouze na mně, vše jsem kontrolovala já a každé rozhodnutí jsem musela udělat sama.

Co mi snad nejvíc pomáhalo, byly její otázky. Přicházela jsem na sezení většinou maximálně připravená, se všemi domácími úkoly splněnými a překročenými, a netušila jsem, co by mne ještě mohlo překvapit. Katka překvapila vždy. Jednoduchými, nenásilnými otázkami, které jsem si nebyla schopna položit sama, na které jsem prostě nepřišla, ačkoliv jsem byla přesvědčená, že už jsem dané téma rozebrala na atomy a vím o něm všechno. Katčiny otázky otevíraly další pohledy a další možnosti, zavrtávaly další červíky a nutily k dalšímu přemýšlení. A tím mne posouvaly dál. Díky těmto otázkám a občasným podaným rukám jsem po několika týdnech došla k tomu, co jsem sama nezvládla za mnoho měsíců.

Empatie a takt jsou Katčiny kámošky. Katka umí výborně naslouchat a člověk se v její přítomnosti cítí neuvěřitelně přirozeně. Nemá problém mluvit i o nepříjemných věcech a nebojí se spouštět do hlubin nejtajnějších myšlenek. Katka mlčí, pozoruje a naslouchá tam, kde chce člověk být sám. Pak se zase objeví a promluví, přesně v momentech bezradnosti a rozcestí. Cestu jsem si vždy musela určit sama. Ale jsem přesvědčená, že bez Katky bych tak daleko nikdy nedošla.

Ten negativistický pytel pořád mám. Ale rozšířila jsem ho. Je v něm i zubař, automechanik, dětská doktorka a opravář praček. A všechna další řemesla, se kterými bych se v zásadě raději nechtěla potkávat, ale občas prostě potřebuji jejich pomoc.

Pokud někdy někdo bude potřebovat kouče, ráda mu ze svého pytle vytáhnu Katku.

Martina Ptáčková
Marketingová ředitelka
www.foto-festival.cz

Paní Matoušková je dle mého názoru výborným koučem. Každé sezení u ní je pro mne velmi poučné a zajímavé. Pomáhá mi o věcech více přemýšlet a hledat jiné, pro mne dosud nepoznané způsoby řešení. Velmi oceňuji také její vstřícnost a profesionalitu.

KK
Akademický pracovník

Od hodin koučinku jsem nejprve neměl konkrétní očekávání a představu v čem mi v budoucnu pomohou. Po první „ukázkové“ hodině jsem již představu měl. Následně jsem využil z mého pohledu pouze 3 hodiny, které však byly velmi užitečné. Konzultace s Kateřinou byly naprosto pozitivní rozhovory, které mi pomohly uspořádat myšlenky. Byly velmi inspirativní a pomohly mi směřovat v následujících měsících energii koncentrovaně a správným směrem a přinesly okamžité i dlouhodobé výsledky. Uvítal jsem, že si mohu definovat frekvenci setkání a že jsme rychle přišli na to jakým směrem se vydáme.

Ondřej Marek
Team Manager, Stone & Belter
marek.sbfi.cz/

Díky koučinkovým sezením s Kateřinou jsem si uvědomil řadu věcí sám o sobě. Například to, že naše potíže nevycházejí jen z vnějších událostí, ale že si s námi hraje naše mysl. V každém případě vřele doporučuju využít koučink.

Romain Puddu
Student

„Koučink“ jsem neznal a nevěděl co mohu čekat. Paní Kateřina velice prožívá svojí práci, sdílí s klientem jeho příběh a směřuje klienta k pohledu na svojí situaci z jiného úhlu. Výstupy mohou být i nečekané.

Tomáš Verner
Software developer na volné noze

Byla jsem ráda, že jsem si mohla vyzkoušet to, co jsem neznala. Je nutné při koučinku míti v hlavě představu o tom  co chci změnit (jak na sobě, tak na straně zaměstnanců). Bylo náročné si ujasnit priority postupu. Sama jsem si uvědomila, že je nutné předat kompetence z důvodu, že si ulevím od velké pracovní zátěže.

Jedinečné mi přišlo vtažení do nastíněného problému a nucení ze strany Katky o problému hovořit a vědět, kam vše chceme posunout.

Marcela Stütz
Ředitelka dětského domova

Moje zkušenost s Katkou byla výborná, zaprvé protože mluví skvěle francouzsky a taky protože rozumí lidem do hloubky. Náš koučink mi pomohl posunout se dopředu jak v osobní, tak v profesní rovině. Rozhodně doporučuju Katku každému, kdo chce ve svém životě nějakou změnu!

Pierre-Antoine Montez
Entrepreneur, technical & sales engineer
pierreantoine.montez@gmail.com

S Katkou jsme se poprvé sešly v únoru 2017. Po několika čistě osobních sezeních jsme rozšířily naše setkání o koučink i pro moji společnost. Tak se osobní koučink začal skvěle doplňovat i při společných sezeních na téma růst a rozvoj společnosti a to za účasti klíčových zaměstnanců mé společnosti.
Na cestě k cílům, jak v osobním, tak profesním životě, se mi s Katkou skvěle pracovalo. Její empatie, ale zároveň profesní nadhled byl velkým přínosem.

Šárka Šatrová
Jednatelka, 4.PROSTOR, s.r.o. - reklamní a marketingová agentura
http://4prostor.cz/

Kateřinu jsem vůbec neznal a koučování s ní jsem dostal jako dárek od přítelkyně. Příjemně mne překvapilo, kolik jsme toho stihli probrat a rozkrýt během jednoho koučovacího setkání.

Zmapovali jsme všechny důležité oblasti v mém životě, kde mi Kateřina velice pomohla se zachycením mých myšlenek na papír. Z této grafické mapy se nám podařilo najít první konkrétní možné řešení v pracovní oblasti, kde mne v současnosti nejvíce „tlačí bota“. Dále jsem dostal velice fajn tip na knížku, kterou momentálně čtu. Celková komunikace a jednání s Kateřinou byla přátelská a přitom velice profesionální. A jestli bych Kateřinu doporučil? No, jelikož jsem přítelkyni pořídil stejný dárek jako ona mně – koučování s Kateřinou, tak ano, doporučil.

Ondřej Jon

U paní doktorky jsem se cítil příjemně hned při našem prvním setkání. Velmi mě potěšil její zájem vyplnit domluvený čas sezení co nejsmysluplněji a tak, aby byla schůzka pro mně přínosem. To se povedlo na výbornou, sezení bylo velmi praktické, našli jsme hned několik nástrojů, které mi pomohly opustit své stálé zaměstnání a otevřít si novou praxi. Paní doktorku vřele doporučuji všem, kteří se odhodlávají ve svém životě udělat změnu, ale zatím váhají.

Na přání klienta anonymní

Katka Matoušková je skvělý kouč, který bere osudy svých klientů jako svoje vlastní. Pomohla mi stanovit si životní cíle a udělat vždy ten první krok k jejich dosažení. Byl jsem schopný nastartovat důležité změny v mém životě, díky kterým se teď cítím mnohem šťastnější.

Jirka
Jiří Tvrdek
Nezávislý grafik
www.tvrdek.cz

Kateřinu jsem požádala o spolupráci ve chvíli, kdy jsem si nebyla jista, kam ve svém životě směřovat v profesní oblasti, ale i osobně. Cítila jsem, že stagnuji a nevěděla jsem, jakým směrem vykročit dál. Kateřina mi pomohla uvědomit si a nadefinovat svůj životní cíl a pomohla mi s rozpoznáním mých slabých a hlavně těch silných stránek, které mohu využít v dosahování mého životního cíle. Pomohla mi objevit takové stránky mojí osobnosti, o kterých jsem ani neměla ponětí, že je mám, a pomohla mi uvědomit si, že z každé situace se dá vytěžit pozitivum, záleží jen na úhlu pohledu. Nejvíc jsme vděčná za to, že mi pomohla si uvědomit, že ať vykročím jakýmkoliv směrem, že je to v pořádku, není žádné dobře nebo špatně. A tak se teď pouštím do nových činností, o kterých se mi možná jen zdálo, ale nikdy by mě nenapadlo, že zrovna já bych je mohla dělat, nebo se jimi třeba i živit, a cítím, že pomalu opět začínám růst a opouštím stadium stagnace.

Katčin přístup je profesionální, lidský a je v něm rozpoznatelné, jak velkou základnu pomocných technik má a jak je pružně využívá, kdy je potřeba. Jestli se opět někdy ocitnu na bodu mrazu, tak Katka bude jednoznačná volba pomoci.

Kristýna Holková
Social worker

Milá Kateřino, na konci sezení jsi se mě vždycky zeptala, co jsem získala. Zdálo se to jako maličkosti, ale s odstupem mi došlo, že tyhle maličkosti začínají měnit to, jak o věcech přemýšlím, abych se posunula k cíli. Děkuji ti za naše sezení, za tvůj čas a za tvůj osobní příběh, změnilo to moje myšlení. Tady je moje zpětná vazba: Kateřina byla můj první kouč a jsem šťastná, že jsem si vybrala právě ji. Je velmi profesionální, zkušená a má rozhled. A navíc je příjemná, člověk se s ní cítí dobře, jako bychom se znaly odjakživa. Může to znít neskutečně, ale po dvou sezeních jsem začala přemýšlet jinak o obou oblastech: profesní i osobní. Jak se říká: „Když je student připraven, učitel se objeví.“ Děkuji ti, Kateřino, že ses objevila v mém životě.

Katerina Zolotova
Zakladatelka Angel Malma
www.angelmalma.com/cs/

Katky profesionálně a odborně vedený koučink dokáže nasměrovat tím správným směrem. Katka kolem sebe šíří optimismus a neochvějnou víru v každého z nás. Koučink mi pomohl udělat důležité rozhodnutí o změně kariéry, ke kterému bych jinak našla odvahu možná až příliš pozdě. Díky

Klára Hamidová
Projektový manažer

Koučink mi dává nový pohled na věc, ke kterému bych sám nedošel. Katka neradí, ale dává otázky, které bych si sám nepoložil a které mi ukazují, kde mám potenciál.

Pavel Herman
Manažer, Partners.cz

Často se mě lidi ptají, proč ještě pořád chodím na koučink, zda mám ještě nějaký problém, který řeším. Vždyť jsem přece chytrý, úspěšný, firma mi funguje, proč potřebuju radit od někoho dalšího? Tyhle lidi podle mne nechápou, co je úlohou kouče. Z mého pohledu to není o řešení problémů, ale o násobení mého potenciálu. Bez ohledu na to jak jste supr chytrý a schopný, máte svoje blind spots, části svého života, které nejste z principu schopný vidět objektivně. Stačí správná otázka a napadnou vás věci, na které byste sám nikdy nepřišel. Představte si kouče jako nástroj, který znásobí vaši schopnost vidět příležitosti a dosahovat svoje cíle. Z mého pohledu je to nejlepší možná investice. Katku vám nemůžu doporučit, protože se bojím, že pak nebude mít dost času pro mě! 😛

Peter Levius
Zakladatel 3d.sk
www.3d.sk