Katka na gauči

Potřebuj kouče?

13November

Obrázek k článku

 

 

 

Setkala jsem se s jednou zajímavou koučkou z USA, která byla na návštěvě v Čechách. Zeptala se mě, co mám na koučování tak ráda. Moje odpověď byla „nechat se koučovat“. Pokud máte čas a peníze, a jste člověk, který se rád rozvíjí, zajděte ke koučovi třeba jen ze zvědavosti, protože koučování je velice inspirativní proces, bude vás s největší pravděpodobností bavit a těšit a může změnit váš pohled na život.

Pokud máte pocit, že by vám koučování mohlo pomoci, ale nejste si jisti, a nemáte čas a peníze, abyste si to zkusili jen tak, projděte si níže uvedený seznam, třeba vám pomůže se rozhodnout, jestli koučink je pro vás to pravé.

 1. Cítíte značnou nespokojenost s určitou oblastí života nebo celkově menší spokojenost v životě
 2. Snažíte se důvod své nespokojenosti vyřešit, ale máte pocit, že jste už dlouho na mrtvém bodě
 3. Hýbete se dopředu, ale příliš pomalu a jste s tím nespokojeni
 4. Hovořit s přáteli na dané téma vám nepomáhá nebo se vám nechce s nimi o tom hovořit
 5. Pokud se nic nestane, máte pocit, že vaše nespokojenost se bude velmi zhoršovat

Pokud splňujete čtyři body nebo dokonce pět, zvažte, jestli nechcete vyzkoušet nechat se koučovat. Můžete být překvapeni, jak rychle je možné přehoupnout se přes ten mrtvý bod a vyřešit svoje problémy. Může stačit i jen několik málo sezení k tomu, aby si vyřešili, co potřebujete.

Share


Komentáře k článku (1)

 1. 1
  Karolína Šrahůlková Friday 9 May 2014 à 13:48 #

  Myslím, že kouč může fungovat především jako dobrý přítel, kterému se třeba stačí jen vypovídat. Má jiný, nezávislý, pohled na určitý problém a to je myslím velmi důležité.

  Répondre

Přidejte svůj komentář
Témata

Komentáře

Archiv

Menu