Katka na gauči

Blog’

Workshop o koučování 1.11.2017

17říjen

Obrázek k článku: Workshop o koučování 1.11.2017

 

Odcházejí vám zaměstnanci a vy se můžete jen dívat?

Viděla jsem ve své praxi stažené výpovědi díky koučování manažera a další malé zázraky. Chci se s vámi o tyto zkušenosti podělit a ukážu vám i koučování živě.

Zvu vás na seminář Koučink pro udržení zaměstnanců s ukázkou.

Program:

 • Ukázka individuálního koučování
 • Příklady z praxe, jak koučink přispěl k udržení zaměstnanců
 • Otázky, diskuse

Čas konání: 1. listopadu 2017 15:00 – 17:00 hod

Místo konání: Co-workingové centrum In-Spiro, Argentinská 286/38, Praha 7, u metra Holešovice. 

Nejčastější důvody k odchodu jsou špatný vztah s nadřízeným či kolegy, špatná atmosféra ve firmě, pocit nevyužitých dovedností, pocit stagnace, ale taky nejasný směr, nejasné vedení a nedostatek pocitu smyslu.

S tím vším může koučování pomoci. Koučink zvyšuje loajalitu zaměstnanců, protože zajišťuje individuální rozvoj, zlepšuje mezilidské a další dovednosti manažerů a díky tomu může zlepšit atmosféru v týmu, výkonnost týmu, komunikaci v týmu a podobně. Ale dá se to i zkazit – nasadit koučování nevhodně. Pojďte se o tom dozvědět víc.

Více o mně na www.katkamatouskova.cz/omne. Workshop pro vás pořádám bezplatně. Přihlásit se můžete do 23. 10. 2017 na email katka@katkamatouskova.cz. Těším se na vás!

 

 

Share

Paradoxy života – jak pomocí telefonu zklidnit mysl

1červen

Obrázek k článku: Paradoxy života – jak pomocí telefonu zklidnit mysl

 

Už je to tak, používám svůj chytrý telefon opravdu na kde co. 1) Na telefonování. 2) Na maily. 3) Na relaxace. 4) Na meditace. Proč ne, když to funguje. V předchozím příspěvku jsem představila aplikaci ISleepEasy, která může pomoct  při potížích s usínáním a zlepšit kvalitu spánku. Dnes vám představím svojí oblíbenou aplikaci zaměřenou na mindfulness.

Share

Chytrá aplikace pomůže usnout

18květen

Obrázek k článku: Chytrá aplikace pomůže usnout

Někteří klienti se na mě obracejí, když se jejich situace nějak vyhrotila a mají v důsledku toho problémy se spánkem. Potíže s usínáním nebo nočním či příliš brzkým probouzením zažije v průběhu života snad každý člověk. Kvalita spánku je citlivým ukazatelem naší psychické pohody. Poruchy spánku často doprovázejí depresi nebo úzkostné stavy a další potíže.

S klientem pak pracujeme na znovunastolení psychické rovnováhy mnoha různými způsoby, čímž směřujeme ke zlepšení kvality spánku nepřímo. Existují ale i pomůcky, které mohou ovlivnit psychickou pohodu před usínáním a kvalitu spánku přímo. Představím vám jednu chytrou aplikaci, která zatím existuje pouze v angličtině.

Share

Proč je tak těžké změnit své zvyky

19srpen

Taky máte nějaký nepříjemný zvyk, kterého se vám nedaří zbavit? Podívejte se na animované video, které vysvětlí, proč je to tak těžké.

Share

Koučuj sám sebe II

12červenec

Obrázek k článku: Koučuj sám sebe II

Kdo se chcete posunout o kousek dál v čemkoliv, co řešíte, ať je to závažný problém nebo nějaká maličkost, mám pro vás malý dárek. Následující video obsahuje koučovací cvičení, které vám může pomoct. Potřebujete k tomu papír a tužku, ochotu psát si odpovědi na otázky, které uslyšíte, a asi tak 12-20 minut nerušeného času. Velmi podobné cvičení ve formě článku najdete zde.

Varování: Pokud si nechcete cvičení udělat a odpovídat si na otázky, video vám může způsobit okamžité upadnutí do hlubokého spánku (to může být ovšem taky někdy užitečné).

Share

O koučování v Raiffce

13červen

Koučování ve firmách se neprodává snadno, a to ani tehdy, když se jedná o interní koučink. Jak v Raiffeisenbank dokázali dosáhnout téměř plné poptávky po koučování? Přečtěte si můj rozhovor s Milanem Klinderou, dříve houslistou ze Šlapeto a dnes ředitelem útvaru vzdělávání a interního koučinku pobočkové sítě Raiffeisenbank, o koučovací kultuře v „Raiffce“. Rozhovor vyšel na Koučink portálu.

 

Share

Jak se správně rozhodnout

1červen

Obrázek k článku: Jak se správně rozhodnout

Potřebujete se rozhodnout mezi několika možnostmi? Marně si lámete hlavu, ale nevíte, kterou zvolit, která je ta pravá? Můžu vám nabídnout jednoduchý a trochu překvapivý trik. Mám ho vyzkoušený. Tady je:

Share

Mají úspěšní lidé výjimečný talent?

18únor

Obrázek k článku: Mají úspěšní lidé výjimečný talent?

Musí mít člověk k úspěchu výjimečný talent? Domnívám se, že ne, a některé výzkumy tento můj názor podporují. Spíše než výjimečný talent potřebujeme věřit, že dokážeme dosáhnout svého cíle (tzv. self-efficacy), a potřebujeme mít schopnost organizovat svůj čas a své úsilí tak, aby vedlo k výsledku. Potřebujeme schopnost učit se z vlastních chyb, potřebujeme chyby a selhání vnímat jako příležitost pro další učení (viz můj předchozí článek).

Více o zmíněném výzkumu se dozvíte v následujícím videu:

 

Co si o tom myslíte? Uvítám vaše komentáře.

Share

Na co mám a na co už nemám?

11prosinec

Obrázek k článku: Na co mám a na co už nemám?

Lidé mi v koučování často kladou otázku: „Co si myslíte vy, mám na to?“ „Na co se hodím?“ „Nejsem přece žádný (…Paganini, Picasso, doplň dle potřeby).“ Chtějí otestovat, zaškatulkovat, potvrdit, že má cenu se snažit, nebo si ušetřit zbytečnou práci. Já jsem však přesvědčená, že lidi neodlišují až tolik jejich vrozené vlastnosti, jako snaha a úsilí, které vloží do jejich rozvoje. Věříte tomu, nebo je to nesmysl?

Share

Prý nemáme říkat dětem, že jsou chytré nebo šikovné. Proč proboha?

27listopad

Obrázek k článku: Prý nemáme říkat dětem, že jsou chytré nebo šikovné. Proč proboha?

Pravděpodobně jste již slyšeli nebo četli o tom, že děti nemáme chválit za to, že jsou chytré, ale za to, že se snažily. Proč proboha bych nemohl svému dítěti říct, že je chytré, když to tak ve skutečnosti je? Co si to ti psychologové zase vymýšlí? Autorkou výše uvedeného výroku a výzkumů, které ji k němu dovedly, je americká psycholožka Carol Dwecková.

Share

1. stránka z 212

Témata

Komentáře

 • Mikuláš Patočka 10.7.2016
  Jsem psychopat, mám poruchu osobnosti. Leží mi to v hlavě, ale nejde s tím nic dělat, je to neléčitelná porucha....
  U článku Jak být sám sobě koučem
 • Markéta Chadžijská 9.11.2015
  Že bych to zkusila a dala vědět… Třeba se ještě někdo připojí a bude to takový online...
  U článku [:CS]Některé metody pomůžou a jiné uškodí[:]
 • Markéta Chadžijská 9.11.2015
  Nabitý článek:-) A kdybys z toho vypíchla jeden prvek, na co by se mohl člověk nejlépe zaměřit...
  U článku [:CS]Některé metody pomůžou a jiné uškodí[:]
 • Karolína Šrahůlková 9.5.2014
  Myslím, že kouč může fungovat především jako dobrý přítel, kterému se třeba stačí jen vypovídat. Má jiný, nezávislý, pohled...
  U článku Potřebuji kouče?
Archiv

Menu